Uszyj to sam > Stroje Historyczne
 
 

Stroje Historyczne


Szyciem strojów historycznych zajmuje się dopiero od 10 lat, jednak moje zainteresowanie - krawiectwo - zapoczątkowała moja mama kiedy sprezentowała mi pierwszą maszynę do szycia. Po okołu 5 latach sprecyzowałem swoje zapotrzebowania i hobby. Tak rozpocząłem przygodę z krawiectwem i szyję stroje historyczne i stroje dawne. Zajmuje się głównie produkcją odzieży z okresu mody wiktoriańskiej czyli stroje z końca XVIIIw. Są to piękne suknie pełne kolorów i małych detali. Bielizna to pantalony i tiurniura na dole, oraz gorset i koszulka u góry. Wszystkie elementy bielizny wymagają ogromnego wkładu pracy. Sam gorset składa się z blisko 40 elementów, które trzeba bardzo dokładnie na wymiar ze sobą zeszyć - czy to możliwe.

Krawiectwo artystyczne to nowe hobby wśród polskiej młodzieży - nie pozostawaj w tyle siadaj do maszyny do szycia i szyj!

Połączenie haftu komputerowego i dawnych metod produkcji sukni bardzo wspomaga tworzenie dzisiejszych rekonstrukcji. Historyczne dawne stroje to doskonały sposób na wykorzystanie naszywek w Warszawie. Dlaczego Warszawa to centrum hafciarstwa? Na to pytanie odpowiedź musi sobie każda hafciarnia sama. 


 

 
 
Stroje Historyczne i Krawiectwo